Tabule

Podľa spôsobu využitia a miesta umiestnenia sa vyberie vhodný podkladový materiál.

Na menšie tabule stačí aj PVC doska. K ceste sa však neodporúča veľká plastová tabuľa, lebo kamienok od okoloidúceho auta ju môže rozbiť.  Od tabule z pozinkovaného plechu sa odrazí a zanechá väčšinou opraviteľnú stopu.

Tenká plechová tabuľa vo veľkom rozmere je zasa ohybná a pokiaľ by mala byť v priestore, tak potrebuje uchytiť nitmi na kovový, zvyčajne joklový rám zvarený do požadovaného tvaru. Na tom istom ráme môže byť uchytená aj druhá z opačnej strany.

Neohybný a pritom pevný, aj odľahčený materiál na tabuľu, vhodný aj do priestoru, je tzv. sendvičový . Jedná sa o tabuľu pozostávajúcu z vybraných viacerých druhov materiálov, ktoré spolu tvoria pevnejšiu a pritom ľahšiu štruktúru..?

 

........................

Podľa využitia sú:

~ reklamné = okrem základných údajov obsahujú aj veľký upútavajúci motív, môže byť aj vtipne ladený

 

~ informačné a orientačné

Prehľadne a stručne informujú o tom, kde sa v budove, meste, štáte.. nachádzajú rôzne firmy, obchody, školy, inštitúcie.. a určujú smer ako sa k nim čo najjednoduchšie dostať. Obsahujú zvyčajne najzákladnejšie údaje - názov, logo, symbol.. a napr. smerovú šípku, poschodie.. Ak ich je treba viac, musia na seba správne naväzovať.

~ bezpečnostné = 

 

Kontaktujte nás

Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Darčeky, pečiatky:
(foto, scan a pod.)
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia